Сьогодні професія «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» – одна з провідних на промислових підприємствах, у будівельних організаціях та організаціях комунального господарства. Разом з тим вона застосовується практично в усіх галузях господарства і потреба у електромонтерах постійна.
У сучасних умовах для висококваліфікованих спеціалістів є шанс відкрити власну справу, пропонуючи населенню послуги щодо обслуговування та ремонту електрообладнання та інструментів здебільш побутового характеру: встановлення та ремонт побутової електротехніки, електроосвітлювального устаткування, прокладання та заземлення електропроводів, кабелів, обслуговування діючої техніки, встановлення та підключення до мережі лічильників, світильників тощо.
Але професія ця, як і раніше залишається небезпечною і стресовою, особливо для молодих електромонтерів. Існує можливість адміністративного просування (електромонтер, старший електромонтер, бригадир, технік).
Перспективи щодо працевлаштування після оволодіння професією у електромонтера вагомі та стабільні, а ризик безробіття незначний.
Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування обслуговує силові й освітлювальні установки, здійснює перевірку, розбирання і складання схем керування електроустаткуванням, підключення до електросистеми цеху нового обладнання, його перевірку, регулярний нагляд за його роботою. Він виявляє вузли, де виникло замикання, здійснює вимкнення цих вузлів із мережі, розбирання, заміну, складання і вмикання установки; включає, вимикає і оглядає трансформатори, перевіряє стан ізоляторів і запобіжників, заземлення та освітлення, ремонтує електродвигуни та генератори постійного та змінного струму, обладнання та апаратуру розподільних пристроїв та інше. Електромонтер здійснює діяльність як в приміщенні, так і поза ним.